Головна Екологія Проекти Впровадження технології та обладнання для утилізації небезпечних відходів - зношених шин
Впровадження технології та обладнання для утилізації небезпечних відходів - зношених шин Друк e-mail
Замовник:
ЗАТ «Росава» 
Надані послуги:
Ініціація енергозберігаючого проекту, техніко-економічні розрахунки проекту впровадження, експертний аналіз техніко-економічних характеристик обладнання
Назва проекту:
«Впровадження технології та обладнання для утилізації небезпечних відходів - зношених шин»
Кількість одиниць обладнання:
2 од.
Вартість проекту:
на першому етапі – 55 млн. євро;
на другому етапі – 33 млн. євро.
Постачальник обладнання:
Nippon Steel Corporation (Японія)
Місце розташування проекту:
Україна, Київська область,
м. Біла Церква

Короткий опис проекту

Повний цикл промислового виробництва автомобільних шин буде функціонувати без додаткових витрат енергоресурсів на утилізацію бракованих та зношених шин і забруднення оточуючого середовища.

Експлуатацію виробництва утилізації зношених шин буде здійснювати ЗАТ «Росава», підприємство, що виробляє шини.Воно отримуватиме необхідні ліцензії для збору та утилізації зношених і бракованих шин та для експлуатації самої піролізної установки.


3_2

Технічне завдання проекту

Піролізна установка має забезпечити надійний та високоефективний, екологічно чистий спосіб перетворення зношених шин - небезпечних відходів в безпечні речовини та сприятиме заміщенню використання природного газу в якості палива.

Як наслідок, проектна діяльність частково витіснить постачання видобувних паливно-енергетичних ресурсів з національного споживання та скоротить викиди  CO2.

Основні техніко-економічні показники


Продуктивність

Скорочення викидів СО2екв

Термін будівництва

Споживання електроенергії

60 тис. т/рік

117,8 тис. т/рік

45…48 місяців

42 МВт-год/добу

Ефективність проекту

Головна мета даного проекту полягає у вирішенні проблеми утилізації небезпечних відходів, зокрема зношених автомобільних шин, на базі піролізної установки з отриманням висококалорійних паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) (горючий газ та нафта з розділенням на легку та важку фракції) та промислово корисних матеріалів (технічний вуглець та металевий брухт).

Отримані ПЕР будуть використовуватись на підприємствах міста для власних потреб, зокрема шляхом їх спалювання на ЗАТ «Білоцерківська ТЕЦ», яка постачає на ЗАТ «Росава» технологічні види енергії (пару, гарячу воду, електроенергію), що буде сприяти зменшенню залежності від зовнішнього енергопостачання.

Соціально-економічні наслідки проекту

Імплементація проекту матиме ряд позитивних соціально-економічних наслідків для регіону:

  • матиме демонстративний ефект, тому що для України впровадження високопродуктивних піролізних установок для утилізації зношених шин (промислової технології) буде виконуватись вперше;
  • призведе до покращення екологічного клімату в регіоні, збільшить відрахування до бюджетів всіх рівнів, у тому числі для соціальних потреб, попередження скорочення кількості робочих місць та покращення умов праці;
  • пожвавить економічну діяльність шляхом залучення місцевих інженерів, підрядників для імплементації проекту;
  • покращить загальну ефективність щодо переробки вторинних ресурсів та, таким чином, поліпшить становище споріднених підприємств на цьому ринку;
  • матиме позитивний вплив на збереження робочих місць працівників, безпосередньо чи опосередковано залежних від діяльності споріднених підприємств.

Крім цього реалізація проекту сприятиме зближенню України з країнами Європейського Союзу, де згідно зі спеціальною Директивою "Про звалища", яку було прийнято 2 квітня 1999 р., з 2003 р. вводиться заборона на спалювання шин та поховання цілих шин, а з 2006 р. – поховання шин, розрізаних на шматки.

 

 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки