Головна Енергетика
Біопаливо та біорідини Друк e-mail

На виконання пункту 11 (Розробити технічні вимоги до виробництва і використання біопалив та біорідин із скороченням обсягів викидів парникових газів починаючи з 1 січня 2017 р. не менш як на 50 відсотків, а з 1 січня 2018 р. - не менш як на 60 відсотків для біопалив та біорідин, вироблених на установках, введених в експлуатацію після 1 січня 2017 року) Плану заходів з імплементації Директиви 2009/28/ЄС «Про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 791-р. Інститутом проблем екології та енергозбереження (надалі Інститут) в рамках співпраці з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (надалі МЕР) та Держенергоефективності розроблена перша редакція проекту національного нормативного документу «Біопаливо та біорідина. Викиди парникових газів. Технічні вимоги».

 

Цей нормативний документ відповідає Директиві Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 р. про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії та якою вносяться зміни до, а в подальшому скасовуються Директиви 2001/77/ЄС та 2003/30/ЄС, з урахуванням змін, внесених Директивою (ЄС) 2015/2013 в частині технічних вимог та правил підрахунку скорочень викидів парникових газів при виробництві та використанні біопалива та біорідини.

 

Зобов’язання України по виконанню Директиви 2009/28/ЄС визначаються Рішенням Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства D/2012/04/MC-EnС: «Про впровадження Директиви 2009/28/ЄС і внесення змін до Статті 20 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства» від 18 жовтня 2012 року.

 

Це Рішення нормативно закріплює національну індикативну ціль щодо загальної частки, виробленої з відновлюваних джерел енергії, у валовому кінцевому енергоспоживанні на рівні 11% у 2020 році. При цьому в галузі транспорту частка відновлюваних джерел енергії у 2020 році має складати 10%. При підрахунку частки відновлюваних джерел енергії враховується лише те біопаливо та біорідина, що відповідає вимогам щодо скорочення викидів парникових газів.

 

Цей нормативний документ має на меті визначити та надати інформацію суб’єктам господарювання щодо виробництва та використання біопалива та біорідини, а саме щодо:

 

  • технічних вимог до викидів парникових газів;
  • порівняльного значення викидів парникових газів для викопного палива;
  • використання значень за замовчуванням для підрахунку скорочень викидів парникових газів;
  • правил підрахунку фактичних викидів парникових газів, а також їх скорочень. 

 

Адреса та строк подання коментарів усіма заінтересованими сторонами

 

Коментарі до першої редакції національного нормативного документу «Біопаливо та біорідина. Викиди парникових газів. Технічні вимоги» приймаються:

 

за адресою:

 

ТОВ «Інститут проблем екології та енергозбереження»

 

вул. Володимира Сальського, 11, м. Київ, 04060, Україна

 

на факс:

 

тел./факс (044) 206-49-40

 

на електронну адресу:

 

e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Строк подання коментарів: до 25 квітня 2017 р.


Контактна особа: Вовчак Василь Васильович - заступник директора Інституту проблем екології та енергозбереження.

 

Документи для перегляду та/або завантаження

 

 

 

 

 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки