Головна Енергозбереження Проекти у сфері сільського господарства Впровадження технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електричної енергії
Впровадження технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електричної енергії Друк e-mail
Замовник:
ЗАТ «Бахмутський Аграрний Союз»
Надані послуги:
Проведення енергетичного аудиту, визначення енергоємності виробництва. Розрахунок норм питомих витрат ПЕР. Розробка енергозберігаючих заходів, в тому числі з використанням ВЕР (свинячого гною), техніко-економічні розрахунки енергозберігаючих заходів
Назва проекту:
Впровадження технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електричної енергії
Запропоновані технології:
Спалювання свинячого гною.
Виробництво біогазу з свинячого гною.
Вартість проекту:
Спалювання свинячого гною - 9,5 млн. дол. США
Виробництво біогазу - 10 млн. дол. США
Можливі постачальники основного обладнання:
«СПКТБ «Энергомашпроект»; HURST boiler & welding CO., INC; Naturgas; Envitec Biogas; Техинсервис; DEUTZ; Mitsubishi Heavy Industries, Ltd
Місце розташування:
Україна, Донецька область, с-ще Новолуганське

Короткий опис проекту

Проект передбачає скорочення споживання на свинофермі ЗАТ «БАС» електроенергії, яка постачається з електричної мережі та виробляється на основі видобувного палива, за рахунок впровадження сучасної технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електроенергії на базі парових котлів та турбогенераторів або біогазової та когенераційної установок.


Технічне завдання проекту

Проект включає будівництво на ЗАТ «БАС» енергетичного комплексу з утилізації 330 т/добу свинячого гною та виробництва електричної енергії.

Запропоновано два базових проекти:

  1. Паротурбінний енергетичний комплекс (ПТЕК);
  2. Біогазовий енергетичний комплекс (БГЕК).

До складу проекту будівництва ПТЕК входить сушарка гною, подрібнювач соломи, паровий котел, парова турбіна, генератор, система очищення димових газів, допоміжне устаткування.

До складу проекту будівництва БГЕК входить змішувач, біогазові реактори, когенераційна установка, біохімічна очистка, система очищення димових газів, допоміжне устаткування.

Вироблена на ПТЕК або на БГЕК електроенергія планується використовуватись для власних потреб ЗАТ «БАС», а її решта планується для продажу до електромережі.

Ефективність проекту

Впровадження на ЗАТ «БАС» енергетичного комплексу з утилізації свинячого гною дозволить ефективно використовувати існуючий вторинний енергетичний ресурс (гній) для виробництва електричної енергії.

Це дозволить скоротити витрати на придбання електроенергії, зменшити енергетичну складову в собівартості продукції, покращити екологічні характеристики виробництва та конкурентоспроможність підприємства.

Впровадження ПТЕК або БГЕК на ЗАТ «БАС» призведе до безпаливного виробництва електроенергії в об’ємі 18,86 млн. кВт-г/рік.

Основні техніко-економічні показники енергокомплексу


Енергокомплекс Електрична потужність, МВт Виробництво електроенергії,
млн. кВт-год/рік
Скорочення викидів,
тис. т СО2екв/рік
Мінеральні добрива,
тис. т/рік
Паротурбінний 2,5 18,86 83 4,7
Біогазовий 2,5 18,86 83 3,6

Соціально-економічні наслідки проекту

Імплементація проекту матиме ряд позитивних соціально-економічних наслідків для підприємства та регіону, зокрема:

  • скоротить собівартість виробництва кінцевої продукції, підвищить її конкурентоздатність, а також стимулюватиме реалізацію подібних проектів на інших свинофермах;
  • покращить економічну ситуацію в регіоні за рахунок збільшення відрахувань до бюджетів всіх рівнів, у тому числі на соціальні потреби, попередить скорочення кількості робочих місць та сприятиме покращенню умов праці;
  • пожвавить економічну діяльність шляхом залучення місцевих інженерів, підрядників для впровадження проекту;
  • покращить загальну ресурсну ефективність та поліпшить становище ЗАТ «БАС» на ринку продукції.
 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки