Впровадження технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електричної енергії |
![]() |
![]() |
![]()
Короткий опис проектуПроект передбачає скорочення споживання на свинофермі ЗАТ «БАС» електроенергії, яка постачається з електричної мережі та виробляється на основі видобувного палива, за рахунок впровадження сучасної технології утилізації свинячого гною з подальшим виробництвом електроенергії на базі парових котлів та турбогенераторів або біогазової та когенераційної установок. Технічне завдання проектуПроект включає будівництво на ЗАТ «БАС» енергетичного комплексу з утилізації 330 т/добу свинячого гною та виробництва електричної енергії. Запропоновано два базових проекти:
До складу проекту будівництва ПТЕК входить сушарка гною, подрібнювач соломи, паровий котел, парова турбіна, генератор, система очищення димових газів, допоміжне устаткування. До складу проекту будівництва БГЕК входить змішувач, біогазові реактори, когенераційна установка, біохімічна очистка, система очищення димових газів, допоміжне устаткування. Вироблена на ПТЕК або на БГЕК електроенергія планується використовуватись для власних потреб ЗАТ «БАС», а її решта планується для продажу до електромережі. Ефективність проектуВпровадження на ЗАТ «БАС» енергетичного комплексу з утилізації свинячого гною дозволить ефективно використовувати існуючий вторинний енергетичний ресурс (гній) для виробництва електричної енергії. Це дозволить скоротити витрати на придбання електроенергії, зменшити енергетичну складову в собівартості продукції, покращити екологічні характеристики виробництва та конкурентоспроможність підприємства. Впровадження ПТЕК або БГЕК на ЗАТ «БАС» призведе до безпаливного виробництва електроенергії в об’ємі 18,86 млн. кВт-г/рік. Основні техніко-економічні показники енергокомплексу
Соціально-економічні наслідки проектуІмплементація проекту матиме ряд позитивних соціально-економічних наслідків для підприємства та регіону, зокрема:
|