Головна Зміна клімату Проекти спільного впровадження Скорочення викидів парникових газів внаслідок впровадження технології Midrex в металургійному виробництві ТОВ «Ворскла Сталь»
Скорочення викидів парникових газів внаслідок впровадження технології Midrex в металургійному виробництві ТОВ «Ворскла Сталь» Друк e-mail
1_1
Замовник:
ТОВ «Ворскла Сталь»
Надані послуги:
Розробка ідеї проекту спільного впровадження «Скорочення викидів парникових газів внаслідок впровадження технології Midrex»
Назва проекту:
«Скорочення викидів парникових газів внаслідок впровадження технології Midrex в металургійному виробництві
ТОВ «Ворскла Сталь»
Вартість проекту:
? 1,6 млрд. дол. США
Розташування проектного майданчику:
Україна, Полтавська область, м. Комсомольськ
Початок реалізації проекту:
2014 рік
Розрахунковий експлуатаційний ресурс проекту:
40 років
Постачальник обладнання:
Siemens VAI
Реєстраційний номер:

Короткий опис проекту

Проект передбачає вихід на ринок найсучаснішого металургійного підприємства наступного покоління, що використовуватиме передові технології, які забезпечать екологічну чистоту виробництва сталі на основі  безвідходності. Проект витіснить виробництво сталі традиційним способом та, таким чином, скоротить викиди парникових газів в атмосферу, головним чином CO2, а також орієнтуватиме інші підприємства на використання подібних технологій.


  1_2

Джерело: www.midrex.com

Технічне завдання проекту

Проектна діяльність передбачає будівництво:

  • двох установок відновлення заліза Midrex потужністю 1,7 млн. тонн DRI;
  • двох дугових електросталеплавильних печей (ЕДП);
  • двох установок піч-ковш;
  • двох машин  непереривного лиття заготовок (МНЛЗ);
  • допоміжних виробничих об’єктів.

Запропонований проект є найбільш сучасною альтернативою на ринку. До сьогодні жодне металургійне підприємство України не реалізувало подібного проекту з огляду на значні інвестиційні кошти, які необхідно залучити до нього, а також ряд інших ризиків. На сьогоднішній день лише два металургійні підприємства в Європі використовують технологію Midrex (в Німеччині та Росії). Реалізація проекту фактично представляє собою революційний крок у розвитку української металургії, оскільки сталь виготовлятиметься безпосередньо з рудних матеріалів, оминаючи стадію агломерації, виробництва коксу та доменної плавки. Даний проект значно покращить загальну ресурсну ефективність в Україні, оскільки орієнтується на створення доданої вартості для української економіки та експорт на зовнішні ринки не сировини, а готової продукції.

Оформлення проекту спільного впровадження


Ідея проекту (PIN) Лист-підтримки (укр.) Проектно-технічна документація (PDD) Детермінаційний звіт Лист-схвалення (укр.) Лист-схвалення (ін.) Реєстрація проекту
21.09.2008 10.11.2008          

Скорочення викидів СО2

В запропонованому проекті виробництво заліза базується на відновленні залізної руди нижче точки плавлення заліза в технології Midrex. Установка використовуватиме в якості сировини залізорудні окатиші Полтавської ГЗК, а палива – природний газ. В порівнянні з традиційним в Україні способом виробництва заліза, даний спосіб характеризується значно кращою екологічністю та значно скорочує викиди парникових газів, оскільки не потребує доменного виробництва.


Скорочення викидів, тонн СО2 2014 р. 2015 р. 2016 р. 
284 800 1 139 200 1 708 800
 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки