Головна Зміна клімату Проекти спільного впровадження Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в національній електроенергетичній мережі шляхом впровадження газотурбінної установки комбінованого типу потужністю 303 МВт на ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського»
Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в національній електроенергетичній мережі шляхом впровадження газотурбінної установки комбінованого типу потужністю 303 МВт на ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» Друк e-mail
8_1
Замовник:
ТОВ «Рєгєнза»
Надані послуги:
Розробка та супровід проекту спільного впровадження в рамках Кіотського протоколу зі змін клімату 
Назва проекту:
«Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в національній електроенергетичній мережі шляхом впровадження газотурбінної установки комбінованого типу потужністю 303 МВт на ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського»
Вартість проекту:
400 млн. дол. США
Розташування проектного майданчику:
Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ
Початок реалізації проекту:
2014 рік
Розрахунковий експлуатаційний ресурс проекту:
27 років
Постачальник обладнання:
Реєстраційний номер:

Короткий опис проекту

Проект передбачає спорудження газотурбінної установки комбінованого циклу на проектному майданчику ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (ДМКД) з метою утилізації відхідних металургійних газів, таких як доменний та конвертерний, для витіснення електроенергії, що вироблена на основі видобувного палива, з національної енергетичної мережі.


8_2

Технічне завдання проекту

Проектна діяльність передбачає будівництво:

  • двох газотурбінних установок потужністю 303 МВт та допоміжного обладнання.

Даний проект є лише другим подібним проектом в Україні, тому він матиме значний демонстративний ефект. Впровадження проекту покращить прибутковість компанії, у тому числі за рахунок продажу карбонових кредитів, та, таким чином, забезпечить надходження достатніх коштів для повернення кредиту та інвестованих коштів. Крім цього, проект покращить загальну ресурсну ефективність та поліпшить становище ПАТ «ДМКД».

Оформлення проекту спільного впровадження


Ідея проекту (PIN)
Лист-підтримки (укр.)
Проектно-технічна документація (PDD)
Детермінаційний звіт
Лист-схвалення (укр.)
Лист-схвалення (ін.)
Реєстрація проекту
20.10.2008
03.03.2010
 
 
 
 
 

Скорочення викидів СО2

Установка буде використовувати весь надлишок супутніх металургійних газів, що з’являться  після модернізації та розширення металургійного підприємства. Таким чином, будуть відсутні викиди у атмосферу, що зменшить негативний вплив на навколишнє середовище. Утилізація газів надасть можливість виробляти електроенергію, що витіснить еквівалентну кількість електроенергії з національної електроенергетичної мережі, що призведе до скорочення споживання видобувного палива і, таким чином, скоротить викиди СО2 в атмосферу.  


Скорочення викидів, тис. тонн СО2
2014 р.
2015 р.
2016 р.  …
2 200
2 200
2 200
 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки