Головна Зміна клімату Проекти спільного впровадження Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в електроенергетичній мережі шляхом впровадження газової утилізаційної безкомпресорної турбіни на ВАТ «Алчевський металургійний комбінат»
Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в електроенергетичній мережі шляхом впровадження газової утилізаційної безкомпресорної турбіни на ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» Друк e-mail
9_1
Замовник:
ПАТ «Алчевський металургійний комбінат»
Надані послуги:
Розробка та супровід проекту спільного впровадження в рамках Кіотського протоколу зі змін клімату 
Назва проекту:
«Витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в електроенергетичній мережі шляхом впровадження газової утилізаційної безкомпресорної турбіни на ВАТ «Алчевський металургійний комбінат»
Вартість проекту:
31,5 млн. дол. США
Розташування проектного майданчику:
Україна, Луганська область, м. Алчевськ
Початок реалізації проекту:
2013 рік
Розрахунковий експлуатаційний ресурс проекту:
20 років
Постачальник обладнання:

Mitsubishi Heavy Industries Ltd..

Реєстраційний номер:

 

Короткий опис проекту

Проект передбачає витіснення виробництва електроенергії на основі видобувного палива в електроенергетичній мережі шляхом впровадження газової утилізаційної безкомпресорної турбіни (ГУБТ) на ПАТ «Алчевський металургійний комбінат». ГУБТ використовує надлишковий тиск доменного газу, що утворюється при виробництві чавуну. Виробництво електроенергії на ГУБТ надасть можливість ПАТ «АМК» зменшити споживання електроенергії з мережі та скоротити викиди СО2.


Технічне завдання проекту

Проектна діяльність передбачає будівництво:

  • газової утилізаційної безкомпресорної турбіни (15,4 МВт) з вбудованим нагрівачем повітря, електрофільтром і пиловловлювачем.
Цей проект стане першим подібним проектом в Україні та матиме демонстративний ефект. Запропонований проект є безсумнівно найбільш сучасною альтернативою, адже до сьогодні жодне металургійне підприємство України не реалізувало подібного проекту з огляду на складність вирішення питання очищення газу, порівняно великого обсягу фінансування, а також невисоких тарифів на електроенергію. Впровадження проекту зменшить витрати на закупівлю електроенергії шляхом виробництва власної, а також сприятиме залученню додаткових коштів від продажу вуглецевих кредитів.

Оформлення проекту спільного впровадження


Ідея проекту (PIN) Лист-підтримки (укр.) Проектно-технічна документація (PDD) Детермінаційний звіт Лист-схвалення (укр.) Лист-схвалення (ін.) Реєстрація проекту
25.11.2008 23.01.2009          

Скорочення викидів СО2

Скорочення викидів досягається за рахунок утилізації технологічних відхідних газів та скорочення використання видобувного палива (природний газ  та вугілля).


Скорочення викидів, тис. тонн СО2 2013 – 2020 рр.
875,76
 

© Copyright Інститут проблем екології та енергозбереження 2004-2017.
Всі права захищені законодавством України.
сумки ремни кошельки